خانه » آموزش » چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم:

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم:

th

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم:
چنانچه قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید ابتدا باید بدانید ریسک و ریسک پذیری بخشی از ماهیت بازار بورس است

. حال اگر فرصت تحلیل و بررسی سهام را ندارید اما میخواهید در این بازار سهیم باشید میتوانید در صندوق های سرمایه گذاری که مجوز بازار سرمایه را دارند استفاده کنید. اگرچه باید در انتخاب صندوق مناسب با توجه به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار میدهند دقت کنید. در واقع شما سهام صندوقی را میخرید که با پول شما در بازار خرید و فروش میکند و شما را در سود و ضرر خود شریک مینماید بنابراین سرمایه گذاری در صندوق ها به معنی سود قطعی و تضمینی نیست.
دسته دوم که بیشتر این آموزش ها برای این گروه است. دسته ای هستند که خود تمایل دارند اقدام به بررسی و خرید و فروش سهم نمایند. هم اکنون امکان خرید و فروش سهام توسط شخص از طریق اینترنت فراهم شده که به سهامداران این روش کاربران آنلاین(برخط) میگویند.
اما برای استفاده از خدمات آنلاین نیاز دارید کارگزار ناظر خود را انتخاب کنید.
برای اینکار با یه جستجوی ساده آدرس کارگزار بورس مورد نظرتان اتخاب کنید. مدارک شناسایی را برداشته و به کارگزاری مراجعه کنید. آنجا بانکی به شما معرفی میشود که اگر درآن بانک حساب دارید کافیست حسابتان را به کارگزاری وصل کنید در غیر اینصورت ابتدا حساب باز میکنید سپس نامه کارگزاری را به بانک میدهید تا کارها انجام شود.
برخی کارگزاری ها به منظور آشنایی کاربران آزمونی برگزار میکنند که البته رایگان است و بسیاری از کارگزاران نیز از انجام آن چشم پوشی میکنند. در برخی کارگزاری ها در زمان ثبت نام باید مقدار اندکی سهم خریداری کنید تا نامتان در سیستم ثبت شود نه البته عمومیت ندارد و بدیهی است پس از ثبت نام میتوانید آنها را بفروشید.
حال ثبت نام شما کامل شده. کافیست منتظر بمانید تا نام کاربری و رمز عبور شما به ایمیلتان ارسال شود. پس از آن میتوانید از طریق سایت اعلام شده به بخش خرید و فروش بازار سرمایه وارد شوید.
فراموش نکنید از این پس در بازار سرمایه کد سهامداری شما معرف شماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *