خانه » شایعات و اخبار بازار » شرکت های حقوقی در این قیمت ها فروشنده نیستند

شرکت های حقوقی در این قیمت ها فروشنده نیستند

news1

اکثر مدیریت شرکت ها و سهامداران حقوقی در اینکه قیمت ها در حال حاضر به قیمت های ارزنده ای رسیده، نه تنها شکی ندارند بلکه معتقدند هم اکنون فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است و در صورتی که منابعی در اختیار داشته باشند صرف خرید سهام می کنند چون برایشان مقرون به صرفه است و در این قیمت ها فروشنده نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مصطفی امید قائمی، مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با بیان مطلب فوق درباره شرایط فعلی بازار گفت: بازار منتظر روشن شدن جزئیات بودجه، اثرات کاهش قیمت نفت، نرخ سود سپرده بانکی، نرخ عوارض مالکانه معادن و عملکرد شرکتها است.

وی در ادامه افزود: بازار منتظر است که این اطلاعات کامل شفاف شود البته کاهش قیمت نفت بر کلیت بازار و شرکت ها اثرات فوری ندارد اما از آنجایی که یک فاصله زمانی بین اثرگذاری کاهش قیمت نفت بر برخی محصولات پتروشیمی وجود دارد این استنباط می شود که چون کاهش قیمت محصولات پتروشیمی نسبت به کاهش قیمت نفت کمتر است، این موضوع در کلیت به نفع بازار و مشخصاً شرکت های پتروشیمی که از مواد اولیه نفت استفاده می کنند، تمام می شود در نتیجه  سود شرکتها در مجامع افزایش پیدا می کند پس هر چه سریعتر شفافیت لازم صورت بگیرد، برای کلیت بازار بهتر است.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه تصریح کرد: بازار نیاز به رفع ابهام دارد خیلی از شرکتها هم اکنون با کاهش فروش محصولات روبه رو شدند و از آنجایی که چشم انداز کاهش قیمتی وجود دارد بازار اقدام به خرید محصولات نمی کند و بدین ترتیب شرکت ها هم با کاهش فروش و هم با کاهش قیمت فروش مواجه هستند.

امید قائمی اظهار داشت: وجود همین ابهامات به عاملی تبدیل شده که خرید و فروش در بازار سرمایه با احتیاط بیشتری انجام بگیرد.

مدیرعامل سابق فرابورس در خصوص رفتار سهامداران حقوقی و نقش آنها در ایجاد ثبات در شرایط فعلی گفت: سهامداران حقوقی هم اکنون شدیداً درگیر طرحهای اولیه خوبی که از طرف مجموعه وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شده هستند و بیشتر منابع موجودشان را به آن سو سوق می دهند.

وی ادامه داد: با این اوصاف اکثر مدیریت شرکتها در اینکه قیمت ها به نرخ های ارزنده ای رسیده شکی نداشته و قطعاً فروختن سهام در این شرایط و در این قیمتها را مقرون به صرفه و منطقی نمی دانند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *