خانه » تحلیل سهام » تحلیل تکنیکال پالایش نفت تهران (شتران)/ سهمی با ریسک کم و پرسود

تحلیل تکنیکال پالایش نفت تهران (شتران)/ سهمی با ریسک کم و پرسود

این روزها با وجود خبرهای خوش سیاسی و نیز اقتصادی و احتمال اقبال عمومی به سرمایه گذاری در بازار سرمایه تحلیل های تکنیکال ارزش بیشتری خواهند یافت. چرا که در شرایط رکود تحلیل بنیادی کاربرد بیشتری دارد اما در روند رو به رشد تحلیل تکنیکال سوداوری سریعتری بدنبال خواهد داشت. اگرچه دانش خاص خودش را طلب میکند. در صورت تمایل به یادگیری انواع تحلیل ها اینجا را کلیک کنید.

برای این منطور سایت سیگنال آنلاین اقدام به تحلیل تکنیکال برخی سهام خواهد کرد تا هم جنبه آموزشی داشته باشد و هم در تصمیم گیری در خرید و یا فروش نمادها با دانش بیشتری اقدام نمایید. لازم به ذکر است ممکن است دو کارشناس از یک روند تحلیل های گوناگونی داشته باشند که رد و قبول هریک بستگی به سرمایه گذار دارد.

پالایش نفت تهران(شتران)

با توجه به اقبال این روزهای سرمایه گذاران به شرکتهای پالایشی نماد شتران که در بازار فرابورس قرار دارد انتخاب شده است.

نمودار بالا که نمودار روزانه این نماد است نشاندهنده فروش بیش از حد را نشان میدهد . با توجه به سرعت رشد خط روند میانگین کوتاه مدت به دراز مدت و با توجه به فروش بیش از حد این نماد بزودی نمودار مک دی مثبت خواهد شد. همچنین قوس شدید و همگرایی بولدینگر باند دو احتمال قابل تصور است:

۱- نماد مجددا روند سقوطی را طی میکند که با توجه به شرایط بازار و امید در بازار سرمایه و همچنین رفتار فروشندگان بعید به نظر میرسد.

۲- رفتار قابل تصور شروع رشد قیمتی سهم با هدف لمس قیمت ۶۶۸۰ ریال میباشد.

 

اوضاع در دید بلند مدت سهم به مراتب امیدوارکننده تر از کوتاه مدت است. چرا که فروش بیش از جد سهم را آماده خروج از بولدبنگر باند کرده است. و چناجچه روند بازار حرکت خود را آغاز کند با توجه به رفتار سهامدارانش در مدت کوتاهی قله های هدف ۶۶۸۰ ریال ،  ۸۹۰۰ ریال  و چنانچه بازار از لحاظ سیاسی کشش لازم را داشته باشد بطوریکه شاخص به ۷۵ هزار نزدیک شود میتوان هدف ۱۲۰۰۰ ریالی را برای آن متصور بود.

لذا با توجه رفتار نمودارها به نظر میرسد سرمایه گذاری در این نماد با دید کوتاه مدت بسیار کم ریسک و در دراز مدت بسیار سودآور خواهد بود.

پایان

 

کسب درآمد از اینترنت

 

آموزش ارزان بورس

 

 

 

2 نظر so far.

 1. saeed گفت:

  پیش بینی شما اشتباه بودکه

  • admin گفت:

   دوست عزیز اولا تحلیل ها فقط میتوانند پیش بینی کنند نه پیشگویی. ضمن اینکه به موارد موجود درتحلیل اگردقت کنید میتوانید نکاتی را متوجه شوید.
   ۱- روند شاخص (اگرچه شتران فرابورس است) اما روند شاخص روی سایر بازارها تاثیرگذار است.
   ۲- تقسیم سود در این نماد را باید مورد توجه قرار داد. صرفا کاهش قیمت به معنای ضرر نیست.
   ۳- همچنان این تحلیل با توجه به روند بازار ، شاخص و همچنین گذر از مقاومتهای پیش رو مورد تایید است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *